כשמדובר בפנסיה, מרביתנו לא מצליחים לדמיין את עצמנו בגיל הפרישה. לרוב אנחנו גם נוטים שלא לייחס לכך משמעות עד לשלבים המאוחרים יותר בחיים – ופה חברים, הטעות גדולה ומרה.

תבינו, הפנסיה היא ריצה למרחקים ארוכים והשקעה לכל החיים – כך שאין זמן טוב יותר מעכשיו למצוא את המסלול הנכון ולהתחיל ולדאוג לעתיד הכלכלי שלכם.

הרעיון הוא, שהפרשת כספים לקרן הפנסיה תבטיח לכם תשלום חודשי ומקור הכנסה אחרי שתפרשו ותסיימו לעבוד. על מנת שתוכלו להתכונן בצורה הטובה לתקופה זו, ריכזנו עבורכם 5 מושגים, שחשוב מאד שתכירו וגם יוכלו לחסוך לכם אלפי שקלים בעתיד.

מוכנים? בואו נצא לדרך.

1. דמי ניהול

בעת הפקדת החיסכון לקרן הפנסיה תתבקשו לשלם דמי ניהול, הן בעבור ההפקדה והן עבור החיסכון, כאשר דמי הניהול המקסימליים יעמדו על 6% מההפקדה ו-0.5% מהצבירה.

בדקו מול הסוכן הפנסיוני את גובה דמי הניהול שתצטרכו לשלם ובקשו לדעת גם מהן התשואות  שהקרן השיגה בעבר.

חשוב שתתמקחו על דמי הניהול ותנסו להקטין את דמי הניהול שאתם משלמים ביחס לממוצע.

דמי הניהול אינם המדד היחיד להשוואה בין הקרנות. לצד הקטנת דמי הניהול יש לבחון מה התשואה שהשיגה קרן הפנסיה. עליכם לבחור בקרן פנסיה המשיגה תשואה העולה על הממוצע ולשלם דמי ניהול מתחת לממוצע.

2. דמי גמולים (אחוזי הפקדה)

כשכירים אתם מפקידים מדי חודש 6% מהשכר לחיסכון הפנסיוני. בנוסף להפקדה זו, יפקיד המעסיק שלכם 6.5% על חשבונו (ויוסיף גם 6% אחוזי פיצויים).

טיפ חשוב – החוק מאפשר לכם להגדיל את ההפקדה שלכם ל-7%. כך למשל, אם תבחרו בגיל מוקדם להגדיל את ההפקדה הפנסיונית שלכם למקסימום המותר בחוק, תיהנו בהמשך מקצבה פנסיונית גבוהה יותר.

3. גיל פרישה

גיל הפרישה מציין את הגיל בו אתם רשאים לפרוש ולהפסיק לעבוד, וליהנות מהפנסיה אותה חסכתם.

אם לפני גיל הפרישה עבדתם והגדלתם הפקדות עם השנים, התאמתם את מסלול ההשקעה בהתאם לגיל, צמצמתם דמי ניהול ועלויות כיסוי ביטוחי, נמנעתם ממשיכת כספים וכספי פיצויים – תיהנו מפנסיה גבוהה יותר.

4. מקדמי המרה

כשתגיעו לגיל 60 , תוכלו להמיר את החיסכון הפנסיוני לקצבה חודשית באמצעות "מקדם המרה", או בשמו הנוסף, "מקדם פרישה". מקדם המרה ייקבע על ידי מסלול הפרישה שתבחרו, כאשר שככל שמקדם ההמרה נמוך יותר, תהא הפנסיה  שלכם גבוהה יותר.

מקדם ההמרה יקבע במועד הפרישה ובהתאם למצב המשפחתי ולמסלול הנבחר, ולכן מומלץ בסמיכות למועד הפרישה להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום ולגבש את מסלול הפרישה הטוב ביותר עבורכם,  בחירה לא נכונה של מסלול הפרישה עשויה לעלות לכם בכ-20% בגובה הקצבה החודשית.

5. ביטוח מנהלים

לצד קרן הפנסיה וקופות הגמל, משמש גם ביטוח המנהלים כאפשרות לחיסכון פנסיוני. אבל בשונה מקרן הפנסיה לביטוח המנהלים דמי ניהול ועלויות כיסוי ביטוחי גבוהים יותר.  ביטוח מנהלים יכול להיות מוצר חיסכון משלים לצד קרן הפנסיה לבעלי שכר העולה על 20,000 ₪ בחודש.

למה כדאי לכם לבחור במנורה מבטחים?

  • מנורה מבטחים מנהלת את קרן הפנסיה הגדולה בישראל
  • בגלל המקצועיות: כבר 8 שנים ברציפות זוכה בתואר "קרן הפנסיה של ישראל"
  • בגלל השירות: פגישת תכנון פנסיוני חינם ומוקדי קבלת קהל בפריסה ארצית
  • בגלל היציבות: ניהול למעלה מ-100 מיליארד שקלים עבור למעלה ממיליון לקוחות!
  • התייעצו עוד היום עם מומחי הפנסיה שלנו, ובחרו במסלול המתאים והמשתלם ביותר עבורכם!

לפגישת תכנון פנסיוני חינם והטבה בדמי ניהול

נגישות |


*האמור אינו מהווה יעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה או חוות דעת ואין בו כדי להוות תחליף ליעוץ או שיווק פנסיוני כאמור הניתן על ידי בעל רישיון כדין, המתחשב בצרכים ובנתונים המיוחדים של כל אדם.